Cvičení s dětmi v šátku dle Anny Kohutové

Poporodní cvičení je koncipováno s důrazem na kontaktní rodičovství, podporuje a upevňuje vztahovou vazbu mezi matkou a dítětem. Dítě je k matce pevně a zdravě připoutáno šátkem či ergonomickým nosítkem. Vychází z poporodní jogy, pilátes, cantieni, tance, břišního tance, core tréninku, kardio cvičení a kruhového fitness tréninku.

Jedná se o zcela unikátní projekt v České republiky, jehož hlavním cílem je šíření myšlenky kontaktního rodičovství, což je zcela instinktivní rodičovské chování, kdy rodiče intuitivně otevírají srdce a mysl svému dítěti a uspokojují tím jeho základní potřeby. Cvičení je vhodné na posílení svalů pánevního dna i k formování postavy po období těhotenství a porodu.

Zakladatelkou cvičení s dětmi na srdci je Anna Kohutová – porodní asistentka.

Na cvičení je zapotřebí mít vlastní šátek či ergonomické nosítko, pevnou obuv, sportovní oblečení (nejlépe funkční oblečení) a pití.

Cvičení je doporučováno po šestinedělí. Ženy po operativním porodu císařským řezem po 3 měsících, po předešlé konzultaci s gynekologem.

www.cvicenisdetmivsatku.cz

Rozestup břišních svalů – diastáza

Jste už dávno po porodu, ale vaše bříško stále vypadá jako ve 4. měsíci? A to poctivě cvičíte a vaše váha už je jako před těhotenstvím? Pravděpodobně za to může diastáza neboli rozestup přímých břišních svalů. Rozestup břišních svalů je mezera, která vznikne mezi přímými břišními svaly. Je to u těhotných poměrně častý jev, protože dochází vlivem rostoucí dělohy k nadměrnému roztažení břišní stěny.

Projevuje se mezerou mezi svaly vedoucí svisle uprostřed břicha mezi hrudní a stydkou kostí. Břicho může vyvolávat dojem těhotného vzhledu a břišní svaly nelze efektivně posílit.

Kromě toho, že velké bříško či vystouplý pupík nevypadá vůbec dobře a nezvyšuje vám sebevědomí, nese s sebou diastáza i zdravotní problémy. Břišní svaly tvoří opěrný systém pro vaše záda a orgány. Ten je však narušen a to vede k bolesti zad a problémům s páteří.
Diastáza představuje také riziko vzniku pupeční kýly, trávicích a střevních problémů a problémů s pánevním dnem (např. inkontinence). V neposlední řadě představuje rozestup u těhotných žen riziko císařského řezu.

V poloze v leže, s mírně pokrčenýma nohama, jedna ruka podél těla, drhá ruka za hlavu. S výdechem zvedáme pomalu horní část těla. Zpravidla označujeme diastázu, když v místě nad pupíkem je mezi políčky přímého svalu břišního místo větší než na 2 prsty.
Součástí semináře je vyšetření stavu rozestupu břišních svalů. Dozvíte se, co ho způsobuje, a jak s ním bojovat. Každá z Vás získá podrobně vypracovanou metodiku cvičení, která byla sestavena porodní asistentkou Aničkou Kohutovou.

S rozestupem břišních svalů se potýkají nejen ženy ale i muži!


V tuto chvíli nejsou v rezervačním systému žádné otevřené lekce. Sledujte novinky na hlavní stránce, nebo se přihlaste k odběru novinek emailem.

* Uvedená cena je se slevou 10% s věrnostní kartou. V rámci členství zdarma, nebo se slevou až 30% s kreditovou permanentkou!