Hubnutí s Dietalegre® proteinová dieta

Dietalegre® představuje ucelenou řadu bílkovinných přípravků, pocházejících ze tří zdrojů (mléko, vaječný bílek a sója), které zajišťují lidskému organismu vyvážený přísun aminokyselin, mimořádně vhodných pro redukci tělesné hmotnosti. Legislativním zařazením se jedná o dietní přípravky s vysokým obsahem bílkovin, s velmi nízkou kalorickou hodnotou a sníženým obsahem cukrů, určené ke snižování tělesné hmotnosti. Složení přípravků Dietalegre ® odpovídá nejpřísnějším normám platným v EU, USA a Kanadě.

Program Dietalegre® je určen pro mírné formy nadváhy u jinak zcela zdravých, dospělých jedinců.

Při dodržení tříetapového programu lze u zdravých jedinců očekávat redukci tělesné hmotnosti cca 4–5 kg za měsíc. Trpělivé a pečlivé prokonání všech tří etap (1. etapa 2 týdny, 2. etapa 4 týdny, 3. etapa 8 týdnů) vede u většiny klientů k celkové redukci 8–10 kg.

Země původu: Francie a Kanada

Exkluzivně pro naše členy sleva 10% na DietAlegre

Hubnutí ve třech etapách

Proteinová dieta

Proteinová dieta představuje jednu z nejefektivnějších metod redukce hmotnosti současnosti. Funguje na principu rychlého úbytku tělesného tuku bez nežádoucí ztráty svalové tkáně, úbytku energie či jo-jo efektu. Při správném dodržování stravovacího programu je možné dosáhnout redukce hmotnosti až 5 kg za měsíc.

Na principu proteinové diety je vystavěn i unikátní stravovací program Dietalegre®, představující ucelenou řadu bílkovinných přípravků určených k rychlé a zdravé redukci hmotnosti. Jednotlivé přípravky pocházejí ze 3 zdrojů – mléko, vaječný bílek a sója. Ty zajišťují lidskému organismu vyvážený přísun aminokyselin nezbytně nutných ke správnému průběhu diety. Složení přípravků Dietalegre® odpovídá těm nejpřísnějším normám platným v Evropské unii, USA i Kanadě.

Princip proteinové diety jako vůbec první popsal v roce 1974 americký lékař George L. Blackburn, který během svého působení na Harvardu zkoumal možnosti redukce hmotnosti a jeho vliv na lidský organismus. V současnosti je proteinová dieta jednou z nejčastěji využívaných způsobů redukce hmotnosti, ke které se přiklání velká řada nutričních specialistů i lékařů.

Jak probíhá proteinová dieta?

Bílkovinná dieta je založena na pravidelném, vyváženém a speciálně navrženém stravovacím programu, který je rozdělen do tří fází. Každá fáze představuje specifický jídelníček, který je z části tvořen bílkovinnými přípravky Dietalegre® a doplněn jídlem vlastním, které však musí splňovat určité podmínky. Pro každou fázi je také typický seznam povolených a zakázaných potravin a jejich doporučené množství.

Délka proteinové diety je individuální v závislosti na tom, jaký je váš zdravotní stav, jakých výsledků chcete skrze ni dosáhnout a také na tom, jak pečlivě budete dodržovat navržený program. Pokud vytrváte a přesně dodržíte celý tříetapový protokol, můžete očekávat redukci hmotnosti v rozsahu 4-5 kg za měsíc.

5 důvodů, proč vsadit na proteinovou dietu s Dietalegre®

 • Proteinová dieta neškodí zdraví. Za jejím vznikem stojí špičkoví lékaři a mnohaletý výzkum pod vedením zkušených nutričních specialistů.
 • Při proteinové dietě mizí zejména tělesný tuk, svalová tkáň je chráněna díky přísunu kvalitních bílkovin s nízkým obsahem kalorií.
 • Proteinovou dietu při mírné nadváze zvládnete sami. Zdraví jedinci jen s několika kilogramy nadváhy nepotřebují odborný dohled. Kdykoliv však mohou využít on-line konzultace lékaře.
 • Proteinové přípravky Dietalegre® jsou velice chutné a rozhodně vás nebudou nudit. Na výběr máte nepřeberné množství jídel a kombinací, které nikde jinde nenajdete.
 • Při proteinové dietě se nebudete trápit hlady. Pravidelný přísun kvalitních bílkovin vám dodá dostatečné množství energie.
Více informací na www.dietalegre.cz

 

Hubnutí za pomoci bílkovinné diety je bezpečné, ale přesto má své kontraindikace, na které je třeba při nasazování pamatovat. Obecně platí, že k „samoléčbě“ lze přistoupit výhradně u zdravých jedinců, kteří potřebují redukovat maximálně 10 kg tělesné hmotnosti a to za přesného dodržení tříetapového protokolu. Ve všech ostatních případech musí být bílkovinná dieta nasazována a její průběh dozorován lékařem nebo zkušeným nutričním specialistou. Vedle nadváhy jsou hlavními indikacemi k jejímu použití také vysoká hladina krevních tuků (s vynikajícími výsledky na snižování hladiny cholesterolu), vysoký krevní tlak u jedinců s nadváhou a další.

Velmi oblíbené je rovněž používání proteinových přípravků jako náhražky jednoho či dvou jídel i mimo období redukce, respektive po jejím skončení, s cílem udržet redukovanou hmotnost.

Kontraindikace k nasazení bílkovinné diety Dietalegre®, aneb přehled stavů, kdy ji nelze v rámci samoléčby k redukci tělesné hmotnosti použít:

 • Těhotenství, kojení
 • Diabetes („cukrovka“)
 • Dětský věk (dieta je určena jen pro dospělé jedince)
 • Závažná psychiatrická onemocnění, zejména z okruhu poruch příjmu potravy (mentální anorexie)
 • Onemocnění jater
 • Onemocnění ledvin
 • Onemocnění srdce
 • Poruchy metabolismu minerálů
 • Poruchy krevní srážlivosti (včetně pacientů léčených warfarinem)
 • Žlučníkové kameny
 • Metabolická onemocnění (například fenylketonurie, dna, a další)
 • Alergie na některou složku dietního přípravku (vždy si pozorně přečtěte příbalovou informaci, kde jsou deklarovány obsažené potravinové alergeny)